Tehniskās prasības

Atvērts risinājums mērierīču nolasei

OMS

Ūdens, apkures, elektrības un gāzes mērierīču datu nolasījumi no mērierīces tiek nodrošināti, izmantojot atvērta koda wM-BUS vai M-BUS savienojumu atbilstoši OMS (Open Metering System)* standartam. Atvērta standarta izmantošana ļauj brīvi izvēlēties mērierīci un pakalpojumu starp vairākiem zīmoliem un pakalpojumu sniedzējiem, lai veiktu komunālo pakalpojumu patēriņa mērījumus un šo iekārtu automātisku attālinātu nolasi.

Lattelecom Telemetrijas pakalpojuma ietvaros mērierīču nolasei dzīvokļos tiek izmantots tikai bezvadu datu pārraides risinājums, lai samazinātu manipulāciju iespējas.

Protokola prasības

Pamatfunkcionalitāte AMR (automatic meter readout) sistēmas, sauktas par OMS (Open Metering System)*, atbalsts
Wired M-Bus (M-Bus) Komunikācijai caur divu-līniju M-Bus savienojumu [EN13757-2]
vai
Wireless M-Bus (wM-bus)** Komunikācijai caur M-Bus RF [EN13757-4]; S vai T mode; 868Mhz frekvence
M-Bus application protocol Saskaņā ar [EN13757-3]
EN 13757-2 Communication systems for and remote reading of meters - Part 2: Physical and link layer (supporting the selection of a meter by secondary address)
EN 13757-3 Communication systems for and remote reading of meters - Part 3: Dedicated application layer
EN 13757-4 Communication systems for and remote reading of meters - Part 4: Wireless meter readout (Radio meter reading for operation in the 868 MHz to 870 MHz SRD band)
*OMS – Open Metering System jeb Atvērtā mērījumu sistēma ir OMS-Group (Atvērto mērījumu sistēmas grupas) uzņēmumu izstrādāta vienota specifikācija mērījumu datu nolasei un apstrādei norēķinu nolūkos. Plašāka informācija par standartu, OMS-Group biedriem un produktiem iegūstama OMS-Group oficiālajā interneta vietnē oms-group.org
**Ja risinājumā izmanto wM-BUS, tad visām mērierīcēm ir jāstrādā vai nu S vai T režīmā.

Mērierīču atbilstība

Lattelecom Telemetrijas pakalpojums atbalsta dažādu ražotāju mērierīces, ja to datu pārraides specifikācijas atbilst OMS-Group noteiktajam datu pārraides standartam. 

Piemēram, Amber, B Meters, Danfoss, Elster, Engelmann, Itron, Kamstrup, Landys +Gyr, Sensus, Siemens, Sontex, Techem, Zenner un citi. Ar pilnu ražotāju sarakstu var iepazīties OMS-Group mājas lapā.

Mērierīču saraksts nav pilnīgs.*** Lattelecom nodrošina klientu un tirgotāju iekārtu pārbaudi savā laboratorijā, lai noteiktu iekārtas atbilstību OMS wM-BUS vai M-BUS standartam bez maksas

***Atbalstīto mērierīču saraksts tiek atjaunots atbilstoši OMS-Group publiski sniegtajai informācijai.

Sensoru un citu iekārtu atbilstība

 Sensoru nolases pakalpojumu Lattelecom nodrošina, uzstādot arī gala iekārtu – sensoru temperatūras un / vai mitruma nolasei. Iekārtu rādījumu nolase tiek nodrošināta no klienta iekārtas, izvērtējot tehnisko saderību. 

Lattelecom nodrošina ekspertu bezmaksas konsultācijas un tehnisko atbalstu, lai noskaidrotu iekārtu un mērierīču atbilstību Lattelecom Telemetrijas pakalpojumam. Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar mums.